Group Stage

Livestream: watch.kingofthecourt.com

Group Stage A
completed
Active City Arena 23 Jun 16:30
Round 1
Round 2
Round 3
15
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED
8
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
8
Schulz & Grüne
Final rank: 11
GER
5
Van den Vonder & Cools
BEL
3
Schermerhorn & Quiggle
USA
12
Schulz & Grüne
Final rank: 11
GER
12
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
10
Van den Vonder & Cools
BEL
1
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED
15
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
10
Schulz & Grüne
Final rank: 11
GER
9
Van den Vonder & Cools
BEL
Group Stage B
completed
Active City Arena 23 Jun 19:30
Round 1
Round 2
Round 3
12
Akiko & Yurika
Final rank: 11
JPN
11
Chamereau & Vieira
Final rank: 15
FRA
11
Schneider & Ittlinger
Final rank: 11
GER
6
Piersma & van Driel
Final rank: 11
NED
1
Race & Smith
Final rank: 15
USA
12
Piersma & van Driel
Final rank: 11
NED
11
Akiko & Yurika
Final rank: 11
JPN
7
Schneider & Ittlinger
Final rank: 11
GER
2
Chamereau & Vieira
Final rank: 15
FRA
13
Schneider & Ittlinger
Final rank: 11
GER
10
Akiko & Yurika
Final rank: 11
JPN
10
Piersma & van Driel
Final rank: 11
NED
Group Stage C
completed
Active City Arena 24 Jun 16:15
Round 1
Round 2
Round 3
8
Lobato & Carro
ESP
6
ISHII & mizoe
Final rank: 11
JPN
6
Aulenbrock & Ferger
GER
6
Placette & Richard
FRA
2
Davidova & Lunina
Final rank: 15
UKR
9
Lobato & Carro
ESP
8
Placette & Richard
FRA
7
ISHII & mizoe
Final rank: 11
JPN
6
Aulenbrock & Ferger
GER
15
ISHII & mizoe
Final rank: 11
JPN
7
Placette & Richard
FRA
0
Lobato & Carro
ESP
Group Stage D
completed
Active City Arena 24 Jun 18:40
Round 1
Round 2
Round 3
12
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
8
Kravcenoka & Walkenhorst
LAT GER
6
Polley & Zeimann
NZL
4
McNamara & McNamara
CAN
1
Bell & Laird
Final rank: 15
AUS
18
Polley & Zeimann
NZL
7
Kravcenoka & Walkenhorst
LAT GER
5
McNamara & McNamara
CAN
4
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
10
McNamara & McNamara
CAN
10
Kravcenoka & Walkenhorst
LAT GER
8
Polley & Zeimann
NZL
Play off
completed
Active City Arena 24 Jun 21:00
Round 1
13
Schermerhorn & Quiggle
USA
11
Davidova & Lunina
Final rank: 15
UKR
7
Bell & Laird
Final rank: 15
AUS
4
Race & Smith
Final rank: 15
USA
Play off
completed
Active City Arena 25 Jun 11:30
Round 1
Round 2
Round 3
4
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
2
Schermerhorn & Quiggle
USA
2
Aulenbrock & Ferger
GER
2
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED
0
Chamereau & Vieira
Final rank: 15
FRA
4
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED
3
Schermerhorn & Quiggle
USA
3
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
1
Aulenbrock & Ferger
GER
5
Schermerhorn & Quiggle
USA
4
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
1
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED

Quarterfinals

Livestream: watch.kingofthecourt.com

Quarterfinal A
completed
Active City Arena 25 Jun 12:30
Round 1
Round 2
Round 3
9
Lobato & Carro
ESP
8
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
6
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
3
ISHII & mizoe
Final rank: 11
JPN
3
Schulz & Grüne
Final rank: 11
GER
9
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
9
Lobato & Carro
ESP
8
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
3
ISHII & mizoe
Final rank: 11
JPN
15
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
10
Makhno & Makhno
Final rank: 15
UKR
2
Lobato & Carro
ESP
Quarterfinal B
completed
Active City Arena 25 Jun 15:30
Round 1
Round 2
Round 3
10
Schermerhorn & Quiggle
USA
9
Kravcenoka & Walkenhorst
LAT GER
6
Akiko & Yurika
Final rank: 11
JPN
5
McNamara & McNamara
CAN
2
Piersma & van Driel
Final rank: 11
NED
14
McNamara & McNamara
CAN
8
Schermerhorn & Quiggle
USA
5
Kravcenoka & Walkenhorst
LAT GER
3
Akiko & Yurika
Final rank: 11
JPN
14
McNamara & McNamara
CAN
11
Schermerhorn & Quiggle
USA
8
Kravcenoka & Walkenhorst
LAT GER
Quarterfinal C
completed
Active City Arena 25 Jun 18:30
Round 1
Round 2
Round 3
11
Placette & Richard
FRA
9
Van den Vonder & Cools
BEL
7
Polley & Zeimann
NZL
4
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED
3
Schneider & Ittlinger
Final rank: 11
GER
13
Polley & Zeimann
NZL
12
Van den Vonder & Cools
BEL
7
Placette & Richard
FRA
2
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED
11
Van den Vonder & Cools
BEL
11
Placette & Richard
FRA
8
Polley & Zeimann
NZL
Play off
completed
Active City Arena 25 Jun 21:00
Round 1
11
Ypma & van Driel
Final rank: 15
NED
10
ISHII & mizoe
Final rank: 11
JPN
7
Akiko & Yurika
Final rank: 11
JPN
7
Schneider & Ittlinger
Final rank: 11
GER

Semifinals

Livestream: watch.kingofthecourt.com

Semifinal A
scheduled
Active City Arena 26 Jun 12:00
Round 1
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
Polley & Zeimann
NZL
Lobato & Carro
ESP
Makhno & Makhno
UKR
Schermerhorn & Quiggle
USA
Semifinal B
scheduled
Active City Arena 26 Jun 15:00
Round 1
Placette & Richard
FRA
Van den Vonder & Cools
BEL
Kravcenoka & Walkenhorst
LAT GER
Ypma & van Driel
NED
McNamara & McNamara
CAN
Play off
draft
Active City Arena 26 Jun 18:00
Round 1

Finals

Livestream: watch.kingofthecourt.com

FINALS
scheduled
Active City Arena 26 Jun 19:00
Round 1
1st Semifinals
1st Semifinals
2nd Semifinals
2nd Semifinals
1st Play off