Group Stage

Livestream: watch.kingofthecourt.com

Group Stage A
completed
Active City Arena 23 Jun 17:45
Round 1
Round 2
Round 3
12
Brouwer & Penninga
NED
6
Azaad & Bueno Torres
Final rank: 11
ARG
5
Nõlvak & Tiisaar
EST
4
Métral & Haussener
SUI
2
Poniewaz & Poniewaz
Final rank: 16
GER
14
Nõlvak & Tiisaar
EST
14
Brouwer & Penninga
NED
5
Métral & Haussener
SUI
3
Azaad & Bueno Torres
Final rank: 11
ARG
15
Brouwer & Penninga
NED
10
Nõlvak & Tiisaar
EST
4
Métral & Haussener
SUI
Group Stage B
completed
Active City Arena 23 Jun 20:45
Round 1
Round 2
Round 3
15
Ahmed & Cherif
QAT
7
Zemljak & Henning
Final rank: 11
SLO GER
7
Capogrosso & Capogrosso
Final rank: 16
ARG
6
Grimalt & Grimalt
Final rank: 11
CHI
1
Nicolaidis & Carracher
Final rank: 16
AUS
12
Ahmed & Cherif
QAT
11
Grimalt & Grimalt
Final rank: 11
CHI
4
Zemljak & Henning
Final rank: 11
SLO GER
2
Capogrosso & Capogrosso
Final rank: 16
ARG
15
Ahmed & Cherif
QAT
6
Grimalt & Grimalt
Final rank: 11
CHI
3
Zemljak & Henning
Final rank: 11
SLO GER
Group Stage C
completed
Active City Arena 24 Jun 17:25
Round 1
Round 2
Round 3
10
Luini & Sowa
NED GER
9
Aye & Aye
FRA
7
Krattiger & Breer
Final rank: 16
SUI
3
Huerta Pastor & Gavira
ESP
0
Samoilovs & Smedins
Final rank: 11
LAT
13
Aye & Aye
FRA
7
Huerta Pastor & Gavira
ESP
3
Luini & Sowa
NED GER
3
Krattiger & Breer
Final rank: 16
SUI
14
Luini & Sowa
NED GER
8
Huerta Pastor & Gavira
ESP
4
Aye & Aye
FRA
Group Stage D
completed
Active City Arena 24 Jun 19:50
Round 1
Round 2
Round 3
20
Meeuwsen & Wickler
NED GER
13
Kantor & Rudol
POL
4
Aravena & Droguett
CHI
3
Boermans & Field
Final rank: 11
NED USA
1
Doppler & Kunert
Final rank: 16
AUT
14
Meeuwsen & Wickler
NED GER
11
Kantor & Rudol
POL
9
Boermans & Field
Final rank: 11
NED USA
7
Aravena & Droguett
CHI
15
Meeuwsen & Wickler
NED GER
7
Kantor & Rudol
POL
1
Boermans & Field
Final rank: 11
NED USA
Play off
completed
Active City Arena 24 Jun 21:30
Round 1
12
Samoilovs & Smedins
Final rank: 11
LAT
9
Doppler & Kunert
Final rank: 16
AUT
7
Nicolaidis & Carracher
Final rank: 16
AUS
2
Poniewaz & Poniewaz
Final rank: 16
GER
Play off
completed
ACTIVE CITY ARENA 25 Jun 12:00
Round 1
Round 2
Round 3
6
Aravena & Droguett
CHI
3
Capogrosso & Capogrosso
Final rank: 16
ARG
0
Krattiger & Breer
Final rank: 16
SUI
0
Azaad & Bueno Torres
Final rank: 11
ARG
0
Samoilovs & Smedins
Final rank: 11
LAT
7
Samoilovs & Smedins
Final rank: 11
LAT
1
Krattiger & Breer
Final rank: 16
SUI
1
Capogrosso & Capogrosso
Final rank: 16
ARG
0
Azaad & Bueno Torres
Final rank: 11
ARG
2
Azaad & Bueno Torres
Final rank: 11
ARG
2
Capogrosso & Capogrosso
Final rank: 16
ARG
0
Krattiger & Breer
Final rank: 16
SUI

Quarterfinals

Livestream: watch.kingofthecourt.com

Quarterfinal A
completed
Active City Arena 25 Jun 13:45
Round 1
Round 2
Round 3
16
Samoilovs & Smedins
Final rank: 11
LAT
12
Ahmed & Cherif
QAT
5
Luini & Sowa
NED GER
1
Métral & Haussener
SUI
1
Grimalt & Grimalt
Final rank: 11
CHI
12
Ahmed & Cherif
QAT
9
Luini & Sowa
NED GER
7
Métral & Haussener
SUI
3
Samoilovs & Smedins
Final rank: 11
LAT
15
Ahmed & Cherif
QAT
7
Luini & Sowa
NED GER
3
Métral & Haussener
SUI
Quarterfinal B
completed
Active City Arena 25 Jun 16:45
Round 1
Round 2
Round 3
10
Aye & Aye
FRA
9
Brouwer & Penninga
NED
8
Kantor & Rudol
POL
2
Aravena & Droguett
CHI
1
Zemljak & Henning
Final rank: 11
SLO GER
18
Brouwer & Penninga
NED
10
Kantor & Rudol
POL
5
Aye & Aye
FRA
1
Aravena & Droguett
CHI
15
Kantor & Rudol
POL
7
Brouwer & Penninga
NED
4
Aye & Aye
FRA
Quarterfinal C
completed
Active City Arena 25 Jun 19:45
Round 1
Round 2
Round 3
13
Huerta Pastor & Gavira
ESP
8
Nõlvak & Tiisaar
EST
6
Boermans & Field
Final rank: 11
NED USA
5
Meeuwsen & Wickler
NED GER
2
Azaad & Bueno Torres
Final rank: 11
ARG
15
Nõlvak & Tiisaar
EST
13
Meeuwsen & Wickler
NED GER
6
Huerta Pastor & Gavira
ESP
4
Boermans & Field
Final rank: 11
NED USA
15
Meeuwsen & Wickler
NED GER
4
Nõlvak & Tiisaar
EST
1
Huerta Pastor & Gavira
ESP
Play off
completed
Active City Arena 25 Jun 21:30
Round 1
18
Aravena & Droguett
CHI
12
Samoilovs & Smedins
Final rank: 11
LAT
1
Boermans & Field
Final rank: 11
NED USA

Semifinals

Livestream: watch.kingofthecourt.com

Semifinal A
scheduled
Active City Arena 26 Jun 13:15
Round 1
Meeuwsen & Wickler
NED GER
Aravena & Droguett
CHI
Aye & Aye
FRA
Luini & Sowa
NED GER
Ahmed & Cherif
QAT
Semifinal B
scheduled
Active City Arena 26 Jun 16:15
Round 1
Huerta Pastor & Gavira
ESP
Brouwer & Penninga
NED
Métral & Haussener
SUI
Kantor & Rudol
POL
Nõlvak & Tiisaar
EST
Play off
draft
Active City Arena 26 Jun 18:30
Round 1

FINALS

Livestream: watch.kingofthecourt.com

Finals
scheduled
Active City Arena 26 Jun 20:15
Round 1
1st Semifinals
1st Semifinals
2nd Semifinals
2nd Semifinals
1st Play off