Phase 1

Group A
completed
Centre Court 20 Aug 14:30
Round 1
Round 2
Round 3
11
Placette & Richard
FRA
11
Wojtasik & Kociolek
POL
9
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
4
Beattie & Couts
SCO
0
Carolina Horta & Cacá Richa
BRA
13
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
8
Placette & Richard
FRA
6
Wojtasik & Kociolek
POL
2
Beattie & Couts
SCO
15
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
5
Placette & Richard
FRA
5
Wojtasik & Kociolek
POL
Group B
completed
Court 2 20 Aug 14:30
Round 1
Round 2
Round 3
11
Lehtonen & Ahtiainen
FIN
9
Thurin & Thurin
SWE
8
Helland-Hansen & Hjortland
NOR
7
Barbara & Carol
BRA
3
Caluori & Ypma
SUI NED
16
Lehtonen & Ahtiainen
FIN
13
Barbara & Carol
BRA
7
Helland-Hansen & Hjortland
NOR
2
Thurin & Thurin
SWE
15
Barbara & Carol
BRA
10
Lehtonen & Ahtiainen
FIN
1
Helland-Hansen & Hjortland
NOR
Group C
completed
Court 2 20 Aug 15:45
Round 1
Round 2
Round 3
9
Olimstad & Lunde
NOR
9
Lobato & Tillmann
ESP GER
7
Keizer & Meppelink
NED
5
Kotnik & Lovsin
SLO
3
Suzuki & Ishii
JPN
13
Olimstad & Lunde
NOR
11
Keizer & Meppelink
NED
10
Lobato & Tillmann
ESP GER
5
Kotnik & Lovsin
SLO
15
Olimstad & Lunde
NOR
5
Keizer & Meppelink
NED
1
Lobato & Tillmann
ESP GER
Play off 1
completed
Centre Court 20 Aug 19:40
Round 1
15
Placette & Richard
FRA
11
Keizer & Meppelink
NED
4
Helland-Hansen & Hjortland
NOR
Play off 2
completed
Centre Court 20 Aug 20:15
Round 1
14
Wojtasik & Kociolek
POL
10
Lehtonen & Ahtiainen
FIN
9
Lobato & Tillmann
ESP GER
Knock Out 1
completed
Centre Court 21 Aug 12:50
Round 1
Round 2
Round 3
12
Keizer & Meppelink
NED
11
Kotnik & Lovsin
SLO
5
Beattie & Couts
SCO
3
Caluori & Ypma
SUI NED
2
Helland-Hansen & Hjortland
NOR
10
Caluori & Ypma
SUI NED
9
Keizer & Meppelink
NED
8
Kotnik & Lovsin
SLO
2
Beattie & Couts
SCO
15
Keizer & Meppelink
NED
8
Caluori & Ypma
SUI NED
6
Kotnik & Lovsin
SLO
Knock Out 2
completed
Centre Court 21 Aug 15:00
Round 1
Round 2
Round 3
17
Lobato & Tillmann
ESP GER
13
Lehtonen & Ahtiainen
FIN
5
Suzuki & Ishii
JPN
1
Thurin & Thurin
SWE
1
Carolina Horta & Cacá Richa
BRA
8
Suzuki & Ishii
JPN
8
Lobato & Tillmann
ESP GER
7
Thurin & Thurin
SWE
7
Lehtonen & Ahtiainen
FIN
12
Suzuki & Ishii
JPN
10
Lobato & Tillmann
ESP GER
3
Thurin & Thurin
SWE

Semi final

Semi-final A
completed
Centre Court 22 Aug 09:35
Round 1
Round 2
Round 3
18
Wojtasik & Kociolek
POL
9
Keizer & Meppelink
NED
6
Laboureur & Schulz
GER
5
Kunst & Schmitt
GER
2
Barbara & Carol
BRA
13
Laboureur & Schulz
GER
12
Wojtasik & Kociolek
POL
11
Keizer & Meppelink
NED
2
Kunst & Schmitt
GER
15
Wojtasik & Kociolek
POL
4
Keizer & Meppelink
NED
3
Laboureur & Schulz
GER
Semi-final B
completed
Centre Court 22 Aug 10:50
Round 1
Round 2
Round 3
13
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
10
Bieneck & Schneider
GER
7
Suzuki & Ishii
JPN
2
Olimstad & Lunde
NOR
0
Placette & Richard
FRA
16
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
12
Bieneck & Schneider
GER
3
Olimstad & Lunde
NOR
2
Suzuki & Ishii
JPN
15
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
9
Olimstad & Lunde
NOR
2
Bieneck & Schneider
GER
Play off
completed
Centre Court 22 Aug 14:45
Round 1
13
Bieneck & Schneider
GER
9
Laboureur & Schulz
GER
8
Kunst & Schmitt
GER
5
Suzuki & Ishii
JPN

Final

Final
completed
Centre Court 22 Aug 16:05
Round 1
Round 2
Round 3
17
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
16
Wojtasik & Kociolek
POL
6
Bieneck & Schneider
GER
4
Olimstad & Lunde
NOR
0
Keizer & Meppelink
NED
12
Bieneck & Schneider
GER
9
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
5
Wojtasik & Kociolek
POL
4
Olimstad & Lunde
NOR
15
Ludwig & Vergé-Dépré
GER SUI
13
Wojtasik & Kociolek
POL
4
Bieneck & Schneider
GER